BLOG

Dywany – BLOG Motilove Home – Jak pozbyć się zagnieceń i odkształceń na dywanie?


Dekoracja wnętrz potrafi zmienić klimat i atrakcyjność naszych czterech ścian. Nie trzeba dodawać, że dywany są niewątpliwie efektywną, przytulną i praktyczną dekoracją wnętrza domu, jednak często zdarza się, że dywan zaczyna się gnieść, zaginać lub odkształcać. Nie trzeba kupować nowego dywanu, żeby ponownie cieszyć się jego estetyką. 

Jak pozbyć się zagnieceń na dywanie?

Istnieje kilka sposobów na przywrócenie dawnego wyglądu naszego dywanu, które pozwolą cieszyć się w pełni aranżacją naszego wystroju. Warto pamiętać, że poradzenie sobie z zagnieceniami i efekt końcowy zależy od materiału i wielkości defektu. Jeśli denerwujesz się ciągłym potykaniem się o boki dywanu i nieefektywnymi zagnieceniami, to poniższe pomysły mogą być dla Ciebie zbawienne.

Użyj żelazka z funkcją parową

Nie dotykając dywanu ustaw żelazko nad jego zagnieceniem. Dzięki użyciu pary włókna zostaną zmiękczone. Teraz wystarczy je przeczesać i gotowe! Pamiętaj jednak, że dywany mogą szybko się uszkodzić i zniszczyć, jeśli przypadkiem dotkniemy włosia żelazkiem, dlatego ostrożnie obchodź się z podaną czynnością, żeby uniknąć przykrej niespodzianki. Możemy również rozprasować nieproszone zagniecenie przez wilgotną ściereczkę lub niepotrzebną nam już bawełnianą tkaninę. Trzeba zauważyć, że ta metoda jest również pracochłonna, ponieważ para z żelazka nie działa tak dobrze, jak specjalne urządzenia przeznaczone do czyszczenia dywanów.

Od początku jest wskazane, żeby dbać o nowy dywan, dlatego warto od czasu do czasu przenosić meble, które stoją na dywanie, w różne miejsca. Dzięki temu unikniemy zagnieceń i dywan będzie dłużej wyglądał na puszysty.

Użyj ciężkich przedmiotów

Dywany podczas transportu mogą zmienić swój kształt. Jeśli boki dywanu odstają, to pod wpływem ciężkich przedmiotów dywan może wrócić do swojej dawnej formy. Pozostaw tak przygotowywane ciężary na dywanie najlepiej przez kilka dni, żeby uzyskać lepsze efekty. Możesz również jego krawędzie odgiąć w drugą stronę i ugniatać przez chwilę.

Wystaw dywan na słońce

Kiedy lato w pełni i pogoda dopisuje, wystaw dywan na zewnątrz. Promienie słoneczne i ciepło sprawią, że dywan rozprostuje się i zagniecenia w pewnym stopniu znikną. Dodatkowym atutem będzie wywietrzenie dywanu na świeżym powietrzu, jednak ta metoda wiąże się z dużym wysiłkiem i pilnowaniem pogody, więc trzeba poświęcić na nią więcej czasu, niż się z pozoru wydaje. Jeśli jednak nie masz możliwości wystawić go na słońce, pozostaw rozprostowany dywan w ciepłym miejscu.

Co jeśli nic z powyższych nie zadziała?

Jeśli powyższe sposoby się nie sprawdzą, zalecamy ich powtórzenie. Jednak najszybsze i najbardziej spektakularne efekty widać po użyciu naszych usług. Nasza pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE posiadając odpowiedni sprzęt i wiedzę świadczy usługi serwisowe na najwyższym poziomie. Dywany będą potraktowane sprzętem i środkami najwyższej jakości, a zlecenie nam czyszczenia dywanów okaże się strzałem w dziesiątkę! Ta usługa serwisowa nie tylko pozostawi dywan czysty, lecz wpłynie również na zagniecenia, które się pojawiły. Dodatkową ofertą serwisową wykonywaną przez pracownię dekorację wnętrz MOTILOVE jest szycie dywanów, które nie tylko wpływa na ułożenie dywanu w przyszłości, ale także na jego wygląd i zabezpieczenie przed pruciem i strzępieniem. Oferta naszej pracowni jest bogata, dlatego zapraszamy do indywidualnego kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy w każdej kwestii związanej z dekoracją wnętrza. W zakładce kontakt znajdziesz różne możliwości skontaktowania się z nami.


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo