BLOG

ŻALUZJE | ROLETY – BLOG Motilove Home – Żaluzje i rolety – poznaj ich rodzaje


Rolety wewnętrzne – poznaj ich rodzaje.

Internet jest pełen inspiracji i pomysłów jak stylowo, elegancko i z klasą urządzić swoje cztery ściany. Coraz większą uwagę przykłada się także do wystroju okien. Dobrze przemyślana i przeprowadzona dekoracja okna pozwoli nadać wnętrzu odpowiedni charakter. Dzięki właściwe dobranym dodatkom wnętrze może stać się przytulne, mobilizujące do pracy lub sprzyjające relaksowi.  Ważnym elementem dekoracji okien są rolety.

Rodzaje rolet.

Obecnie na rynku jest dostępny ogromy wybór rolet. Różnią się one miedzy sobą materiałami, sposobem montażu, przepuszczalnością światła oraz stylem. Jednymi z najbardziej popularnych są rolety rzymskie. To, co wyróżnia je spośród pozostałych rolet, to ich niepowtarzalny wygląd. Po rozwinięciu zasłaniają okno wytwarzając  w pomieszczeniu przytulny klimat. Natomiast, kiedy są zwinięte, materiał układa na zakładkę tworząc harmonijkę, która dodaje wnętrzu elegancji i klasy.  Kolejnym wartym uwagi rodzajem rolet są rolety austriackie. Skonstruowane są w taki sposób, że ich materiał układa się w efektowne draperie i marszczenia. Oprócz tego, ze spełniają swoją funkcję regulowania ilości światła wpadającego przez okno, nadają pomieszczeniu stylu i klasy. Rolety plisowane składają się w charakterystyczną harmonijkę. Ich główną zaletą jest to, że można regulować ich wysokość zarówno od góry jak i od dołu. Dzięki nim można zasłonić dokładnie tę część okna, na której akurat nam zależy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, nadające pocieszeniom charakteru. Doskonale sprawdzają się w kuchni oraz w łazience. Rolety dzień noc są piękna dekoracją okien, dzięki której wpuścimy do pomieszczenia dokładnie tyle światła ile chcemy.  Za pomocą odpowiedniego systemu, możemy rolety odsłonić całkowicie, ustawić w opcji „dzień” lub „noc”, kiedy to cała roleta jest zasłonięta lub tylko jej fragmenty.  Ciekawym rozwiązaniem są rolety w kasecie. Po zwinięciu tego typu rolety całość chowa się w specjalnej kasecie. Ma to swoje plusy a głównym z nich jest to, że tak zabezpieczona roleta jest mniej podatna za działanie czynników zewnętrznych , które mogą powodować powstawanie zabrudzeń lub z czasem utratę koloru.  Nie tylko tradycyjne okna załgują na piękną oprawę. Okna dachowe również mogą się pięknie prezentować. Rolety dachowe skonstruowane są w taki sposób, że ich powierzchnia idealnie przylega do okna niezależnie od kąta nachylenia.  Dzięki temu pomieszczenie na poddaszu może być nie tylko odpowiednio zacienione, ale także bardzo eleganckie. Warto także wspomnieć o innej możliwości regulowania ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Rolety zewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje montowane są na zewnątrz okna. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dowolnie dekorować parapety ustawiając na nich np. ulubione kwiaty. Należy także zwrócić uwagę, że taki rodzaj rolet wpływa nie tylko na ilość światła, ale także na temperaturę pomieszczenia, skutecznie ją obniżając.

Co zamiast rolet?

Oprócz rolet pięknym elementem dekoracji okien mogą być także żaluzje. Ciekawym rozwiązaniem są żaluzje pionowe i verticale. Można ustawić je w taki sposób, że zasłonią całe okno lub panele żaluzji znajdą się pod odpowiednim kontem w stosunku do szyby, przez co będą wpuszczać do środka ograniczoną ilość światła. Można je także całkowicie rozsunąć odsłaniając całe okno. Takie rozwiązanie często wykorzystywane jest w biurach i na uczelniach. Przy wyborze żaluzji warto zwrócić materiał, z jakiego są wykonane. Na rynku dostępne są żaluzje drewniane oraz żaluzje aluminiowe. Te pierwsze wspaniale podkreślą ciepło i przytulność domowego zacisza. Z kolei żaluzje aluminiowe nadadzą charakteru niejednemu wnętrzu.


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo