BLOG

Dekoracje okienne – BLOG Motilove Home – Urządzanie salonu od północnej strony- na co zwrócić uwagę?


W naszej firmie doskonale wiemy, że czynnikiem, który zdecydowanie wpływa na samopoczucie w domu czy mieszkaniu jest jego naświetlenie światłem naturalnym. Najczęściej poszukiwanym układem pomieszczeń jest takie w którym salon skierowany jest na południowy zachód- można wtedy cieszyć się słońcem przez cały dzień. Często zdarza się jednak, że nie mamy wpływu na usytuowanie pomieszczeń, lub zwyczajnie nie chcemy takiego układu. Wtedy musimy zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest urządzenie salonu skierowanego na północ. Postaramy się doradzić jak urządzić dobrze taki salon, aby wyeliminować najczęstszy błąd jakim jest stosowanie ciemnych i ciężkich dodatków.

Dekoracje okienne

Nasi eksperci są zgodni, że jednym z ważniejszych elementów wpływających na rozjaśnienie salonu od północy są dekoracje okienne.  Firany, zasłony, żaluzje czy rolety cieszą się dużym powodzeniem. Zapewniają intymność, dodają wnętrzu przytulności, charakteru, a odpowiednio dobrane potrafią je bardzo rozjaśnić. Mamy świadomość, że w salonach skierowanych na północ trzeba być ostrożnym, aby nie popełnić błędu przy doborze zasłon. Jeśli nie chcemy mieć pustych, nieudekorowanych okien proponujemy szycie zasłon lub firan o jednolitej teksturze, bez wzoru, z niewielką ilością detali. Takie rozwiązanie będzie tworzyć najmniejszą barierę dla światła i zapewni maksymalne nasłonecznienie jednocześnie gwarantując prywatność.

Jak uniknąć podstawowego błędu?

Najczęstszym błędem, który klienci popełniają wybierając zasłony jest to na jaki materiał na zasłony się decydują. Zauważyliśmy u nas, że często wybierając dekoracje okienne do północnych salonów klienci kierują się złymi kryteriami. W tym przypadku bowiem nie powinno się wybierać ciężkich zasłon, pełniących funkcję zaciemniającą, uszytych z tafty, satyny czy brokatu. Naszym zdaniem najlepszym wyborem jest  szycie zasłon z lekkich materiałów jak woal, szyfon czy tiul. Im mniejsze i ciemniejsze pomieszczenie tym delikatniejsze powinny być zasłony. Warto pamiętać, aby zrezygnować z długich, drapowanych kotar, a w ich miejsce zdecydować się na te jasne, lekkie, delikatne i niedługie. Nasi specjaliści zaznaczają, że ważne jest także czyszczenie zasłon. Dekoracje okienne w jasnych, pastelowych kolorach, szczególnie wykonane z tiulu szybko się brudzą, szarzeją i kurzą. Warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację przy użyciu specjalistycznych środków lub oddając je do firm oferujących czyszczenie zasłon. 


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo