BLOG

ZASŁONY i FIRANY – BLOG Motilove –

Szyny sufitowe oraz karnisze aluminiowe do montażu zasłon i firan – rozwiązanie idealne


Szyny sufitowe oraz karnisze aluminiowe do montażu zasłon i firan to obecnie jedne z najpopularniejszych rozwiązań. Są wszechstronne i funkcjonalne. Stosuje się je zarówno w domach, mieszkaniach, jak i biurach. Po remoncie lub przeprowadzce do nowego lokum często pojawia się pytanie, w jaki sposób powiesić firany i zasłony. Możliwości jest przecież bardzo dużo. Chętnie Państwu pomożemy. Dekoracje okienne to nasza ulubiona dziedzina. Zajmujemy się projektowaniem i szyciem. Montaż firan i montaż zasłon też nie jest nam obcy.

Szyny sufitowe czy karnisze?

Co wybrać ? Tradycyjne karnisze czy szyny sufitowe?  Każde z tych rozwiązań ma wady i zalety. Pokrótce wprowadzimy Państwa w temat.

Z naszego doświadczenia wynika, że szyny najlepiej sprawdzają się w niskich pomieszczeniach. Długie zasłony wiszące od samego sufitu zdecydowanie poprawiają proporcje i sprawiają, że pokój wydaje się dużo wyższy. Szyny to idealne rozwiązanie we wnękach z sufitem podwieszanym. Można je dyskretnie ukryć i nie rzucają się w oczy. Szyny sprawdzą się również w przypadku, gdy okna są montowane od samego sufitu. Nie ma tu bowiem ściany, do której można przymocować karnisz.

Jeżeli chodzi o okna narożne, to tutaj radzimy zastosować szyny chociaż nowoczesne karnisze aluminiowe też się sprawdzą. Chodzi o to, by zapewnić możliwość swobodnego przesuwania firan przez całą długość narożnego okna.

Z kolei gdy nie ma możliwości wiercenia w suficie (sufity napinane lub panele sufitowe) trzeba zastosować szyny. A  tam gdzie odległość między sufitem a ramą okna jest duża np. w starych kamienicach, gdy pomieszczenia są bardzo wysokie, przydadzą się karnisze.

Gdyby pojawiły się jakieś dalsze pytania i wątpliwości, to chętnie służymy pomocą i radą.

Szyny i karnisze aluminiowe do montażu zasłon i firan 

Szyny i karnisze aluminiowe to najlepsze rozwiązanie. Wysokowytrzymałe aluminium to gwarancja trwałości, odporności na wilgoć i uszkodzenia. Szyny można łączyć lub ciąć. Dzięki temu są doskonale dopasowane do otworu okiennego.  Są mocne i wytrzymują ciężar nawet dość grubych tkanin. Aluminiowe systemy zapewniają precyzję działania przez wiele lat. Są idealnie spasowane i prowadzenie firany czy zasłony odbywa się sprawnie i bez zakłóceń. Istnieje też możliwość zastosowania łuków, co umożliwia montaż przy oknach narożnych.

Klasyczne żabki czy nowoczesne agrafki ?

Teraz trzeba zdecydować jaki system zawieszenia firan wybrać. Do wyboru mamy klasyczne żabki albo nowoczesne agrafki. Żabki są uniwersalne i  tradycyjnie stosowane od lat. Niestety czasami nie są w stanie utrzymać bardziej mięsistych tkanin. Problem rozwiązuje ślizg z agrafkami. To rozwiązanie, które wymaga użycia firan i zasłon z wszytymi tak zwanymi uszami ewentualnie obszytych specjalną taśmą. Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z tego nowoczesnego rozwiązania, możemy bez problemu przygotować odpowiednie zasłony. Szycie firan przystosowanych do zawieszenia na agrafkach czy doszycie taśmy z uszami do gotowej zasłony zajmie nam dosłownie chwilę.

Szycie firan i szycie zasłon

Mamy duże doświadczenie w tym zakresie. Uszyliśmy już wiele zasłon i firan. Wszystkie spełniły wysokie wymagania naszych klientów. Działamy kompleksowo. Zaczynamy od pomiaru, potem następuje faza projektowania, a następnie szycie zasłon. Możemy również bardzo precyzyjnie zrealizować dostarczony nam przez Państwa gotowy projekt. Bez problemu zapewniamy też fachowy montaż zasłon i montaż firan. Jeżeli dekoracje okienne wymagają odświeżenia czy renowacji oferujemy również usługę czyszczenia firan i zasłon.

 


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo