BLOG

Osłony okienne – BLOG Motilove Home – Rolety wolnowiszące – na co trzeba uważać przy ich wyborze?


Rolety wolnowiszące cieszą się coraz bardziej rosnącą popularnością, a to ze względu na ich wygodę i funkcjonalność. Czy wiesz, na co musisz zwrócić uwagę przy ich wyborze? Z chęcią przedstawię Ci na co musisz zwrócić uwagę przy ich potencjalnym zakupie.

Rolety wolnowiszące-co to takiego?

Są to zasłony, które dzięki swojej budowie, a mianowicie dwóm pasom, które są ułożone naprzemiennie, pozwalają manualnie ustawiać je według własnego uznania oraz według własnego uznania możemy kontrolować poziom przepuszczanego światła.

Dlaczego ludzie je wybierają?

Największą zaletą materiałowych rolet wolnowiszących jest właśnie materiał, z jakiego są zrobione. Jest on solidny i powoduje, że rolety dzień noc mogą spełniać świetnie swoją funkcję. Warto dodać, że jest on podwójny, co tworzy świetny efekt dzień-noc.

Rzeczą, którą najbardziej cenią sobie użytkownicy rolet wolnowiszących jest łatwy montaż, który sprawia, że zamontowanie takich rolet jest proste i nie pochłania naszego cennego czasu. Unikniemy, również zamawiania kosztownych specjalistów, gdyż do ich montażu nie są potrzebne umiejętności i może zrobić to dosłownie każdy. Warto wspomnieć, że te rolety świetnie zaciemniają i naprawdę dobrze sprawdzają się w słoneczne dni, gdy potrzebujemy właśnie upragnionego cienia.

Na co uważać?

Przede wszystkim na to, czy wybór rolet wolnowiszących jest odpowiedni do aranżacji wnętrza. Zastanów się, czy nie będzie ci przeszkadzało, że twoje okna z zewnątrz będą wyglądały tak jak ty tego chcesz, gdyż jest to element, na który najczęściej zwracają uwagę przeciwnicy rolet. Często widok okna z roletami, źle do niego dopasowanego nie wygląda atrakcyjnie.

Rolety świetnie zaciemniają, jednakże ich wadą jest to, że przy dużym natężeniu światła, na przykład w bardzo słoneczne dni, istnieje ryzyko, że roleta nie zaciemni dostatecznie pokoju. Powodują to przestrzenie, które tworzą się między pasami materiału.

Rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest cena. Nie wybieraj tych najtańszych, ponieważ ich jakość, może pozostawiać wiele do życzenia i po prostu nie posłużą ci na długo i potrzebny będzie ponowny zakup. Nie warto również kupować tych najdroższych, gdyż nie jest to opłacalne. Cena dobrych rolet dzień noc waha się, świetne jakościowe produkty możesz znaleźć w wielu sklepach internetowych, a ich cena oscyluje w granicach od pięćdziesięciu do stu dwudziestu złotych. Nie jest to duży wydatek, a jednak będą one nam służyć na bardzo długi okres.

Reasumując, rolety wolnowiszące są świetnym rozwiązaniem, jednak wymagają one uwzględnienia paru czynników, które są potrzebne, aby dobrze się komponowały.

 


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo