BLOG

Dekoracje okienne – BLOG Motilove Home – Rolety rzymskie na wymiar – dlaczego warto je wybrać?


Jeśli masz już dosyć strony rolet bądź zasłon obliczeniowa decyzja o wyborze być rolety rzymskie. Czym są? Należy zwrócić uwagę, na fakt, że rolety rzymskie zawdzięczają swoją nazwę temu, że już w starożytnym Rzymie odkryto tam jak wspaniałe mogą być te dekoracje okienne. Mogą być wykonane z różnych materiałów a od klasycznych rolet przez odróżnia je fakt, że podczas zwijania (odsłaniania okna) powstają charakterystyczne fałdy. Efekt jest naprawdę ciekawy i doskonale ożywi praktycznie każde wnętrze.

Jak działają rolety rzymskie?

Rolety rzymskie to idealna alternatywa dla klasycznych rolet. Gdy są zasłonięte doskonale zaciemniają wnętrze, z kolei odsłonięte dają bardzo ciekawy efekt dekoracyjny. Te dekoracje okienne działają na zasadzie łańcuszka, który przecina materiał z którego stworzona jest roleta, co kilkanaście lub kilkadziesiąt centymetrów. Sterowane są za pomocą systemu koralikowo-łańcuszkowego, w związku z czym zwija się je praktycznie w taki sam sposób, jak rolety klasyczne. Efekt zasłaniania okna jest jednak zupełnie inny. Podczas, gdy klasyczne rolety po zwinięciu są praktycznie niezauważalne, rolety rzymskie tworzą na górze okna swojego rodzaju falbankę. Roleta taka pełni więc nie tylko funkcję praktyczną, ale również doskonale nadaje się, jako nieszablonowa dekoracja wnętrz. Co więcej, mechanizm zwijania i tworzenia fałd jest bardzo praktyczny w przypadku dużych powierzchni i ciężkich materiałów, rolety rzymskie więc doskonale sprawdzą się w przypadku dużych, przeszklonych elementów.

Rolety rzymskie w niestandardowych rozmiarach

Mieszkańcy przedwojennych kamienic, czy osoby, które zdecydowały się na hołdowanie nowoczesnej architekturze, często borykają się z problemami, związanymi z zakupem firanek, czy rolet. Wszystko za sprawą faktu, że nie zawsze można znaleźć rolety w nieszablonowych rozmiarach. Na szczęście pracownia motilove  oferuje rolety na wymiar. Dzięki temu zasłonisz swoje okno niezależnie od tego, czy zajmuje całą ścianę, czy jest mniejsze od przeciętnego obrazu. Rolety są bardzo funkcjonalne, przygotowane w staranny sposób. Profesjonalne wykończenie oraz dobra jakość materiału sprawiają, że bardzo dobrze się prezentują i posłużą nam przez lata. Łańcuszki są bardzo wytrzymałe i się nie zacinają. Decydując się na zakup rolet na wymiar w naszej pracowni, można również dostosować wielkość fałd, które chcemy otrzymać po zasłonięciu okna. Jeżeli uzyskana w ten sposób dekoracja ma składać się z małych fałdek, łańcuszek będzie przetykany co kilkanaście centymetrów. Jeżeli jednak preferujemy akcent w postaci większych fałd materiału, wystarczy przetykać materiał co kilkadziesiąt centymetrów – wszystko w zależności od gustu i zapotrzebowania.

To jak z tymi roletami?

Jeżeli już zdecydujemy się na założenie rolet rzymskich zyskujemy połączenie dwóch aspektów. Rolety rzymskie to rolety materiałowe, które łączą w sobie funkcjonalność rolet klasycznych funkcję dekoracyjną zwyczajnych zasłon. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy swobodnie kontrolować oświetlenie wnętrza. Mechanizm jest bardzo łatwy w obsłudze, możemy więc dowolnie podnosić roletę i ją opuszczać. Okno może być na przykład zasłonięte połowicznie, lub tylko w niewielkiej części. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie dekoracyjne aspekty użytkowych elementów wyposażenia domu. Co więcej, rolety są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Możemy również zdecydować się na grubość materiałów, dostosowaną do naszych potrzeb – to, jaki produkt uzyskamy, zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji.


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo