BLOG

Dekoracje okienne – BLOG Motilove Home – Rolety rzymskie – jak dobrać je do wnętrza?


Rolety rzymskie są niezwykle stylową dekoracją okna, która jednocześnie daje użytkownikowi kontrolę nad dostępem naturalnego światła do pomieszczenia. Niezwykle istotne jest wybranie odpowiedniego koloru do wnętrza, który będzie pasował do zastanej aranżacji, a jednocześnie nada mu pożądany charakter. Jakie kolory rolet będą najmodniejsze w tym sezonie?

Rolety rzymskie – jakie są ich zalety?

Ten rodzaj rolet doskonale przyjął się w Polsce, a stoi za tym kilka czynników. Rolety rzymskie stanowią udane połączenie tradycji z nowoczesnością. To dlatego podobają się one osobom w każdym wieku, posiadającym różny gust. Ponadto rolety na karnisz są bardzo proste w montażu i łatwe w czyszczeniu, czego nie można powiedzieć o żaluzjach aluminiowych lub roletach kasetowych.

Ten system umożliwia dostosowanie tkaniny i jej koloru do stopnia nasłonecznienia pomieszczenia i efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeśli pokój ma okna od strony północnej lub położony jest w przyziemiu, dobrym pomysłem mogą okazać się rolety rzymskie firanowe, które zapewnią domownikom prywatność, a jednocześnie nie pozbawią pomieszczenia dopływu światła dziennego. Gdy pokój zlokalizowany jest od strony południowej lub znajduje się na jednym z wyższych pięter budynku, lepsza może okazać się roleta rzymska zaciemniająca, która odizoluje wnętrze od agresywnych promieni słonecznych. Ten rodzaj rolet jest szczególnie polecany do sypialni, w której zdecydowana większość osób pragnie mieć względny półmrok nawet w ciągu dnia.

Jaki kolor rolet będzie odpowiedni do mieszkania?

Wybór odcienia rolet jest bardzo istotny i znacząco wpłynie na atmosferę wnętrza. Dlatego warto go gruntownie przemyśleć. Współczesny wybór materiałów sprawia, że możemy zamówić rolety rzymskie na wymiar w niemal każdym kolorze. Mimo tego łatwo jest wyróżnić barwy, które cieszą się w Polsce największą popularnością. Są to przede wszystkim kolory natury – biele i ich pochodne, beże, szarości i brązy. Takie kolory są neutralne, łatwo dopasować je do aranżacji wnętrza, nie nadają pomieszczeniom nienaturalnej poświaty.

Najchętniej wybierane rolety rzymskie są wykonane z gładkich materiałów, ponieważ takie rozwiązanie jest bardzo uniwersalne i będzie dobrze współgrać z wnętrzem nawet wtedy, gdy zmienimy jego aranżację. Część osób decyduje się jednak na rolety wzorzyste – zwłaszcza do pokoju dziecięcego, w którym wesoły nadruk doskonale się sprawdzi.

Jeśli szukasz inspiracji, zajrzyj do galerii na naszej stronie, gdzie zobaczysz wiele już zrealizowanych projektów, które zdobią okna domów naszych klientów w całym kraju. Masz pytania odnośnie rolet lub innych naszych produktów? Skontaktuj się z nami, a nasz doświadczony zespół udzieli Ci wszelkich informacji.

 


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo