BLOG

Dekoracje okienne – BLOG Motilove Home – Rolety rzymskie czy materiałowe – które sprawdzą się lepiej?


Odpowiednia dekoracja okna stanowi jeden z kluczowych elementów wpływających na stylistykę wnętrza. Do jednych z kluczowych elementów, który pełni zarówno funkcję dekoracyjną ale i użytkową są rolety wewnętrzne. Nadają pomieszczeniom przytulności, chronią przed słońcem oraz sprawiają, że przebywanie w nich jest dużo bardziej komfortowe. Do najczęściej wybieranych u nas rolet zaliczyć należy rolety materiałowe oraz rolety rzymskie.

Najważniejsze cechy oraz zalety klasycznych rolet materiałowych

Tradycyjne rolety materiałowe z uwagi na dobrą jakość materiałów z których są wykonane oraz osprzętu cieszą się niesłabnącą popularnością. Pasują do każdego wnętrza, zarówno tych urządzonych w stylu nowoczesnym, klasycznym jak i glamour. Oferta kolorystyczna tego typu rolet które proponujemy, jest jedną z najbardziej rozbudowanych i najszerszych w stosunku do innych rodzajów osłon okiennych wewnętrznych. Dzięki temu ten sam model rolet może znaleźć zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, co wpływa na uzyskanie pełnej harmonii w dekoracji domu lub mieszkania. Ten typ rolet jest też bardzo funkcjonalny, przede wszystkim z uwagi na dużą skuteczność ochrony pomieszczeń przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Rolety materiałowe zapewniają duży stopień prywatności oraz intymności mieszkańców. Są u nas dostępne zarówno rolety materiałowe wolnowiszące jak i te w kasecie wyposażone w prowadnice. Dzięki zastosowaniu bocznych prowadnic zyskuje się pewność, że rolety będą stabilne i nie będą powiewały podczas otwierania lub uchylania okien.

Rolety rzymskie – dlaczego są tak popularne?

Rolety rzymskie coraz częściej pojawiają się w oknach, przede wszystkim na ich funkcję dekoracyjną. Ten rodzaj rolet można swobodnie opuszczać oraz podnosić na dowolną wysokość. Ich najważniejszą cechą jest kaskadowy układ lub powstawanie falban podczas ich podnoszenia. Wiele modeli ma dodatkowo dół ozdobiony dekoracyjną falbaną. Roleta rzymska do kuchni pozwoli na wykorzystanie przestrzeni znajdującej się pod nią, dzięki czemu można swobodnie zaadaptować parapet, z kolei rolety rzymskie do salonu wprowadzą do wnętrza dużo elegancji oraz nutkę oryginalności. Nasze rolety rzymskie dzięki łatwemu montażowi na haczyki bardzo łatwo jest zdjąć. Nadają się do prania w pralce, dlatego bez problemu można utrzymać je w czystości. Ciekawym rozwiązaniem jest też roleta rzymska duo, która zapewnia odpowiednie zaciemnienie w nocy oraz osłania okno w dzień, bez utraty prywatności i intymności domowników. Do zadaszeń tarasu oraz wiat idealnie sprawdzi się roleta rzymska pozioma, która ochroni domowników oraz gości przed podmuchami wiatru oraz intensywnym słońcem.

Tradycyjne rolety materiałowe czy rolety rzymskie?

Decydując się na zakup rolet należy kierować się nie tylko ceną ale i ich funkcjonalnością. Warto dopasować je do stylu wnętrza w którym mają być umieszczone oraz rozmiarami i rodzajem okien w których mają zawisnąć. Warto pamiętać, że rolety rzymskie można łatwo wymieniać i prać, sprawdzą się także w niewielkich pomieszczeniach. Tradycyjne rolety materiałowe są dużo tańszym rozwiązaniem, można je dostać w sklepie „od ręki” co w przypadku rolet rzymskich często jest niewykonalne, bowiem wiele producentów szyje je pod konkretne zamówienie i wymiar, zwłaszcza jeśli mają być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Produkowane u nas ekskluzywne rolety rzymskie będą jednak uzupełnieniem najbardziej wyszukanego wnętrza.


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo