BLOG

Rolety – BLOG Motilove Home – Jakie rolety zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń podczas lata?


 

Rolety w domu poza walorami estetycznymi muszą sprawdzać się i być dostosowane do swoich funkcji.  Zasłaniają one okna od niechcianych spojrzeń, zapewniają intymność życia rodzinnego i przysłaniają wpadające promienie słoneczne rażące po oczach. Przy oknach wystawionych na działanie słoneczne warto zadbać, aby rolety zapobiegały nagrzewaniu się pomieszczenia. Ostatnie lata i wysokie temperatury z pewnością dały się we znaki we wszelkich domach, mieszkaniach i biurach, w których brak klimatyzacji. Chłodne miejsce w upalne dni to luksus, z którego łatwo można skorzystać. Wystarczy dobrać odpowiednie rolety na lato.

Które rolety nadają się do słonecznych pomieszczeń?

Najlepszą ochroną przed ciepłem są z pewnością rolety zewnętrzne. Ich instalacja jednak jest dosyć droga i nie zawsze możliwa. Warto dlatego wybrać rolety wewnętrzne, które stanowią również świetne dekoracje okienne. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą rolety pochłaniające wszelkie światło słoneczne. Muszą być wykonane z grubych, ciemnych materiałów, które zaciemniają i izolują pomieszczenie od zewnętrznego upału. Ważna jest też powłoka antyrefleksyjna. Rolety materiałowe, plisowane lub w kasecie to idealne rozwiązanie na upalne dni.

Rolety na lato. – Jaki kolor najlepiej zatrzymuje słońce?

Bez wątpienia większość ciemnych rolet najlepiej pochłonie światło i ochłodzi wnętrze. Jednak czerń, brąz, granat to kolory ponure i niekoniecznie wpasują się do wszystkich aranżacji wnętrz. Można użyć ich  w sypialni, gdzie potrzebujemy całkowitego zaciemnienia pokoju, aby odpocząć i ułatwić zasypianie. W pokojach dziennych możemy użyć jaśniejszych kolorów rolet specjalnie przygotowanych do zatrzymywania promieni słonecznych i ich ciepła. Nie musisz psuć wystroju salonu ponurymi tkaninami. Liczy się również grubość, jakość tkaniny i ilość jej warstw. Wybierz praktyczne z pożytecznym i ciesz się ozdobą swoich okien.

Już wiesz jakie rolety chronią przed słońcem.

Co jeśli nie przepadasz za roletami, a chcesz odizolować się od upału? Możesz wykorzystać również żaluzje plisowane, firanki i zasłony. Każdy materiał w pewnym stopniu zatrzymuje na sobie światło i zmniejsza temperaturę otoczenia. Zawsze warto jednak skorzystać z rady specjalistów i dopytać się o jakość i teksturę danego materiału. Odpowiednie warunki termiczne są ważne dla naszego zdrowia, samopoczucia i produktywności. Rozproszone przez rolety światło nie męczy oczu i dba, abyśmy naszą energię pożytkowali na sprawy ważniejsze od schładzania organizmu.


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo