BLOG

Dekoracje okienne – BLOG Motilove Home – Jakie firany wybrać do salonu?


Firanki stanowią jeden z tych elementów wyposażenia wnętrza, który pełni nie tylko funkcję dekoracyjną ale też użyteczną. Odpowiednio dobrane do charakteru oraz rozmiaru wnętrza będą nie tylko stanowiły uzupełnienie wystroju pomieszczenia ale będą też bardzo użytecznym dodatkiem. Te dekoracje okienne są elementem który nigdy nie wychodzi z mody i pasują zarówno do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym jak i tych klasycznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając firany do salonu?

Z uwagi na duży wybór dekoracji okiennych warto dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania i wymagania co do firan okiennych. Dobrej jakości firanki do salonu powinny odznaczać się kilkoma podstawowymi cechami o których warto pamiętać.

Pierwszym z nich jest materiał z jakiego firanki zostały wykonane. To właśnie rodzaj materiału z którego zostały wykonane wpływa bezpośrednio na styl oraz odbiór całego pomieszczenia w którym się znajdują. Modne firanki do salonu mogą być wykonane z delikatnego woalu czy poliestru, coraz większą popularnością cieszą się także modne firanki do salonu wykonane z żakardu czy bawełny z poliestrem. Nasi eksperci dzięki dokładnemu poznaniu oczekiwań klientów oraz bogatemu doświadczeniu będą w stanie zaproponować firanki najwyższej jakości, dopasowane idealnie do pomieszczenia w którym docelowo będą umieszczone.

Wybierając nowoczesne firanki do salonu warto też zwrócić uwagę na ich kolor i docelową długość. Najczęściej wybieranym kolorem jest biel, jednak warto przemyśleć zakup firan w odcieniach beżu czy innym bardziej intensywnym i charakterystycznym kolorze. Kluczowe znaczenie ma także ich długość, która powinna być dopasowana idealnie do wymiarów okna oraz docelowo całego wnętrza.

Warto też zwrócić uwagę na to, że firanki mają być funkcjonalne. Ważnym jest ochrona osób znajdujących się w pomieszczeniu przed promieniowaniem słonecznym oraz zapewnienie prywatności.

Jakie firany do poszczególnych wnętrz?

Wybierając nowoczesne i modne firanki do salonu warto kierować się dopasowaniem ich do stylu wnętrza, tak by tworzyły z nim harmonijną całość. W takim przypadku będą doskonałym uzupełnieniem całej aranżacji pomieszczenia.

W przypadku wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na firanki proste oraz oszczędne w swojej formie. Sprawdzą się doskonale firany w geometryczne wzory czy te całkowicie gładkie i długie. Do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim doskonale będą pasowały firanki z złamanych odcieniach bieli, z kolei we wnętrzach w  stylu glamour warto zdecydować się na oryginale wzory, łączenie tkanin oraz wzorów.


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo