BLOG

Osłony okienne – BLOG Motilove Home – Jaki materiał stosowany jest na rolety?


Rolety to bardzo popularne osłony okienne stosowane zarówno we wnętrzach obiektów mieszkalnych, jaki użytkowych. Pozwalają nie tylko stworzyć oryginalne aranżacje, stanowiąc dekorację pomieszczenia, ale przede wszystkim są niezwykle funkcjonalne. Chronią przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów, a także przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego, dając możliwość dowolnego kontrolowania strumienia światła. Pomagają też zatrzymać ciepło we wnętrzu. Aby rolety mogły dobrze spełniać wymienione funkcje, muszą być starannie uszyte z odpowiednich materiałów – jakich? Przeczytaj dalej, aby poznać odpowiedź!

Najlepsze surowce na rolety

Rolety mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od preferencji i potrzeb użytkownika. Oto niektóre z najczęściej stosowanych materiałów na rolety:

 • Tkaniny: Rolety z tkanin to popularny wybór, ponieważ tkaniny są dostępne w szerokim zakresie kolorów i wzorów. Tkaniny mogą być lekkie lub ciężkie, transparentne lub zaciemniające, co pozwala na dopasowanie rolet do różnych pomieszczeń i potrzeb użytkownika.
 • Materiały zaciemniające: Materiały zaciemniające, takie jak PVC, zwykle są stosowane w roletach, które mają zapewnić pełną prywatność i zaciemnienie pomieszczenia, takie jak sypialnia lub pokój kinowy. Takie materiały są zwykle mniej elastyczne niż tkaniny, ale są łatwe w utrzymaniu czystości.
 • Aluminium: Rolety aluminiowe są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku i są dostępne w wielu kolorach i wzorach.
 • Drewno: Rolety drewniane są trwałe i eleganckie, ale zwykle są droższe niż rolety z innych materiałów. Są popularne w pomieszczeniach, gdzie ważna jest estetyka, takich jak salon lub jadalnia.
 • Bambus: Rolety z bambusa to naturalny wybór, który pasuje do pomieszczeń, w których chce się stworzyć atmosferę spokojnego, relaksacyjnego otoczenia. Są one łatwe do utrzymania czystości i są dostępne w różnych wzorach.
 • Włókna szklane: Rolety z włókien szklanych są łatwe do utrzymania w czystości i bardzo trwałe, ale zwykle nie są dostępne w tak szerokiej gamie kolorów i wzorów jak rolety z innych materiałów.

Rolety materiałowe, które w prosty sposób tworzą unikalną i kojącą atmosferę

Rolety materiałowe to popularne rozwiązanie dla wielu rodzajów pomieszczeń takich jak sypialnie, salony czy pokoje dziennego użytku. Są one wygodne w użytkowaniu, łatwe do instalacji i dostępne w różnych kolorach, wzorach i materiałach. Tkaniny stosowane do produkcji rolet materiałowych to najczęściej len i bawełna. 


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

 • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
 • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
 • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
 • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
 • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo