BLOG

Dekoracje okienne – BLOG Motilove Home – Jak prać firanki? Poznaj metody, które zachowają ich biel na dłużej


Zachwycająca biel firanek dodaje wnętrzom przytulności i elegancji. Warto dbać o firanki regularnie, dzięki czemu pozostaną w dobrej formie przez długi czas. Jak prać firany, aby cieszyć się ich bielą jak najdłużej? Poniżej znajdziesz kilka prostych i sprawdzonych porad.

Pranie i suszenie firanek

Przed zastosowaniem wybranej metody czyszczenia firanek, warto zwrócić uwagę na metkę. To właśnie tam można znaleźć najważniejsze informacje na temat tego, jak można prać firanki. Warto pamiętać, że każdy materiał ma inne wymagania. Stosowanie się do zaleceń producenta to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu można cieszyć się ich dobrą formą przez długi czas. Jak prać firany w pralce? Oto krótka instrukcja krok po kroku:

  1. Jeśli firany wymagają porządnego oczyszczenia, na początku warto namoczyć je w ciepłej wodzie. Jej temperatura nie powinna wynosić więcej niż 40 stopni. Do ciepłej wody warto dodać odrobinę płynu do prania i pozostawić w niej firanki na godzinę.
  2. Gdy firany będą już namoczone, należy delikatnie usunąć nadmiar wody. Następnie złóż firanki, dzięki czemu po praniu nie będą mocno pogniecione.
  3. Złożone firany włóż do pralki, ustaw program do prania ręcznego lub prania firanek. Temperatura podczas prania nie powinna przekraczać 30 stopni.
  4. Po zakończeniu cyklu prania wyjmij firany ostrożnie i rozłóż do suszenia. Warto unikać wieszania od razu na karnisz, gdyż pod ciężarem wody firanka może stracić swoją formę. Dodatkowo ociekająca woda może spowodować zniszczenie podłogi.

Dekoracje okienne takie jak firany warto suszyć na tradycyjnej suszarce. Aby ułatwić sobie to zadanie i nie męczyć się później z prasowaniem, firanę warto złożyć kilkukrotnie i w takiej formie pozostawić na suszarce do ubrań.

Przywróć biel firankom

Białe firany po pewnym czasie przestają zachwycać swoją bielą. Na szczęście istnieje prosty sposób, dzięki którym można przywrócić im utraconą biel. Do miski z wodą wlej wodę, dodaj kilka łyżek soli i i pół szklanki octu. W tak przygotowanej mieszance namaczaj firany, warto pozostawić je w misce na co najmniej 3 godziny. Innym sposobem jest dodanie soku z cytryny do prania. 

Kilka ważnych informacji

Ciężkie firany czy zasłony warto wyprać ręcznie. Pranie w pralce może powodować uszkodzenia urządzenia. Warto także pamiętać, że w przypadku materiałów takich jak welur czy plusz dobrze jest powierzać w ręce profesjonalistów. Pralnia chemiczna w tym przypadku to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu Twoje firany będą czyste i zachowają dobrą formę. Jeśli firana ma frędzle, koraliki czy inne ozdoby, warto podczas prania użyć specjalnych woreczków.

Jeśli chcesz, aby Twoje firanki zdobiły wnętrza przez długi czas, wybierz te dostępne w naszej ofercie. Wysoka jakość materiałów oraz staranne wykonanie do gwarancja zadowolenia.

 


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo