BLOG

Dekoracje okienne – BLOG Motilove Home – Jak modnie i stylowo udekorować okno?


Jesteś właśnie w trakcie remontu? A może marzy Ci się zmiana wystroju, ale nie chcesz wywracać mieszkania do góry nogami? Zastanów się nad odświeżeniem dekoracji okiennej. To prosty sposób na całkowitą zmianę stylu i charakteru pomieszczenia. 

Firany i zasłony – dlaczego warto się na nie zdecydować? 

Firany miały w swojej historii wiele wcieleń. Niektórym wciąż kojarzą się z ciężkimi, żakardowymi materiałami z czasów komuny. Wiele osób z tego powodu decyduje się postawić na całkowity minimalizm i w ogóle rezygnuje z jakichkolwiek dekoracji okiennych. Warto jednak przychylnym okiem spojrzeć na to, co proponują obecne trendy w dekoracji wnętrz Firany, w zależności od naszych potrzeb, mogą spełniać wiele zadań. Przede wszystkim, dają poczucie przytulności. Sprawiają, że łatwiej nam się wyciszyć i zrelaksować. Stanowią jeden z ważniejszych punktów wystroju wnętrz. Dopełniają i urozmaicają je. Nadają mu odpowiedni charakter i styl. Nie można też zapomnieć o ich funkcjach praktycznych. Delikatnie przysłaniając okna, stanowią barierę przed wzrokiem sąsiadów i zapewniają nam odrobinę prywatności. Jeśli potrzebujemy bardziej odciąć się od zewnętrznych bodźców, to na pewno warto zdecydować się na zasłonyTe cięższe, typu blackout, stanowią szczelną barierę dla światła, a dodatkowo wyciszają hałasy z zewnątrz. 

Najnowsze trendy w dekoracji okien 

Na co się zdecydować? Liczba dostępnych modeli potrafi przyprawić o ból głowy. Które modne firany będą odpowiednie dla naszego wnętrza? Jakie zasłony sprawdzą się w naszym domu? Najnowsze trendy zdecydowanie stawiają na naturalność i prostotę. Zapomnijmy raczej o licznych marszczeniach czy podpięciach. Delikatne, gładkie i proste tkaniny sprawdzą się zarówno w minimalistycznych, skandynawskich wnętrzach, jak i tych bardziej wyrafinowanych, nowoczesnych. Króluje oczywiście biel. Białe firanki wspaniale rozjaśniają pomieszczenie, nadają mu lekkości i łagodności. Mając tak delikatne firany można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa przy wyborze zasłon. Tutaj również możemy zauważyć zwrot ku naturze. Przeważają kolory ziemi  beże, zielenie, przytłumiony żółty, kolory nieba. Najlepiej współgrają z tą tendencją naturalne tkaniny, takie jak len czy bawełna. Jeśli chcemy uzyskać bardziej wyrafinowany i szlachetny efekt, warto zastanowić się nad wyborem jedwabnych zasłon.  Jednak wielbiciele stylu boho czy rustykalnego nie powinni się martwić. Modne są aktualnie nie tylko gładkie tkaniny, ale również te z delikatnymi zdobieniami. Zwłaszcza motyw kwiatowy jest chętnie wykorzystywany przez projektantów. Z kolei miłośników nowoczesnych zasłon ucieszy wiadomość, że cały czas popularne są panele. Ich geometryczna prostota nada wnętrzu zdecydowany charakter i styl. Możemy też zdecydować się na panele, które po rozłożeniu będą tworzyć obraz. Uzyskamy dzięki temu dodatkowy element dekoracyjny.  

Gotowe czy szyte na wymiar? 

Oczywiście gotowe firany są trochę tańsze od tych zamawianych na wymiar. Jednak warto nie odrzucać od razu innych możliwości. Wiele profesjonalnych pracowni, takich jak pracownia dekoracji wnętrz Motilove, oferuje obecnie szycie firan na najwyższym poziomie. Dodatkowo, tego typu pracownie doskonale orientują się w najnowszych trendach i stylach dekoracyjnych. Dla uzyskania wymarzonego efektu warto zdecydować się więc na szycie zasłon i firan u specjalistów. 

Jak dbać o tkaniny? 

Czyszczenie firan i zasłon to przede wszystkim regularne odkurzanie. Zwłaszcza, jeśli zasłony stanowią tylko element dekoracji i nie przesuwamy ich na co dzień. Wystarczy delikatnie przetrzeć je suchą szmatką, by pozbyć się kurzu. Co jakiś czas warto jednak zadbać o nie gruntownie. Pranie delikatnych materiałów może stanowić wyzwanie. W większości przypadków wskazane jest delikatne pranie ręczne. Warto wtedy rozważyć zlecenie tego zadania odpowiedniej firmie, która zadba o to, żeby czyszczenie zasłon i firan było zarówno skuteczne, jak i bezpieczne dla tkaniny. 


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo