BLOG

Dekoracje Okienne – BLOG Motilove – Jak czyścić rolety materiałowe?


Wszyscy wiemy, jak poradzić sobie ze zwykłymi firanami lub zasłonami, kiedy przestają prezentować się zbyt dobrze i należy je wyczyścić. Jednak ta kwestia przestaje być tak oczywista, kiedy w grę wchodzą rolety materiałowe. Jak można sprawić, aby znów wyglądały dobrze, jednocześnie ich nie niszcząc?

Dbać regularnie

To jest absolutna podstawa, o której niestety nie wiedzą wszyscy. Duża część osób po powieszeniu rolet nie myśli nawet o tym, co zrobi, kiedy w końcu się zabrudzą. Oczywiście, można temu zapobiec i czyścić je regularnie, ponieważ wtedy głównie ogranicza się to do ścierania delikatnej warstwy kurzu, z czym z pewnością sobie poradzimy. Należy też jednak wspomnieć, że w roletach tak samo ważny, jak sam materiał, jest ich mechanizm, który również się brudzi, a nieczyszczony może sprawić, że nasze dekoracje okienne znacząco skrócą swój żywot.

Jak wyczyścić mechanizm? Nic szczególnie trudnego, wystarczy lekko wilgotną szmatką lub gąbką przetrzeć jego zabrudzenia, nie konieczności ma otwierania go.

Kiedy przetarcie z kurzu nie wystarczy

Jeśli nasze rolety są w już nieco gorszym stanie i jest za późno na regularne usuwanie kurzu, należy sięgnąć po drastyczniejsze środki. Teraz więc musimy wyczyścić wszystkie zabrudzenia za pomocą lekko wilgotnej szmatki z dodatkiem detergentu. Ważne: detergent nie może być zbyt mocny, gdyż może to uszkodzić materiał rolet, choćby powodując jego przebarwienia lub matowienie. Czego więc konkretnie użyć? Jeśli chodzi o ściereczkę, najlepsza będzie ta z mikrofibry, ponieważ jest wyjątkowo delikatna. A za detergent może nam posłużyć mydło lub płyn do naczyń.

Należy robić to delikatnie, gdyż zbyt mocne wcieranie również może powodować odbarwienia materiału.

Czy należy ściągać rolety w celu ich wyczyszczenia?

W zasadzie nawet nie powinniśmy tego robić. Takie choćby rolety rzymskie mogą być szczególnie narażone na dodatkowe zabrudzenia, ze względu na to, że nie chowają się one do mechanizmu, jak to ma miejsce na przykład w przypadku rolet dzień i noc. Możemy je bezproblemowo wyczyścić, pozostawiając umieszczone na ramie okiennej, dzięki czemu ich dodatkowo nie narazimy, a przecieranie ich, kiedy są rozwinięte, będzie dla nas bardziej komfortowe. Należy też wspomnieć, że jeśli czyszczenie rolet wymaga nawilżenia ich w celu usunięcia trudniejszych plam, powinniśmy zostawić je rozsunięte, aż do całkowitego wyschnięcia, co również stoi za tym, aby nie zdejmować ich do czyszczenia.

Nie wolno rolet prać w pralce

Zdecydowanie nie należy tego robić. Materiał rolet jest delikatny, a wrzucenie go do pralki z dodatkowymi płynami może spowodować jego odbarwienia, gdyż mogą być one za mocne, a pralka nie zapewni materiałowi delikatnego czyszczenia.


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo