BLOG

Dekoracje okienne – BLOG Motilove Home – Firany z woalu – charakterystyka oraz ich wady i zalety


Dzięki zastosowaniu firan z woalu można uzyskać naprawdę piękny efekt dekoracyjny. Woal jest miękką, ładnie układającą się tkaniną o splocie wątkowym. Materiał nie ogranicza naturalnego dopływu światła słonecznego, ale jednocześnie zapewnia prywatność we wnętrzu. Ze względu na lekkość często jest stosowany w wymyślnych upięciach.

Firany z woalu – zalety

Firany z woalu są miękkie i mięsiste, skutecznie zatrzymują widok z zewnątrz do środka pomieszczenia i chronią przed wzrokiem sąsiadów, dlatego warto zawiesić je od strony największego ruchu na ulicy. Dzięki temu, że są gładkie i plastyczne można je zastosować w różnych aranżacjach wnętrz. W stylu glamour będą się dobrze prezentować upięte i udrapowane, natomiast w stylistyce minimalistycznej mogą być jedynie luźno opuszczone, nasi specjaliści mają doświadczenie w dopasowaniu tego rodzaju firan do różnych estetyk. Stosowane często w oknach mieszkalnych i biurowych verticale, dzięki swojej prostej konstrukcji doskonale komponują się z lekkimi firanami z woalu. Dekoracje okienne prezentują się wyjątkowo efektownie, jeśli zastosowane są dwa rodzaje osłon, np. rolety materiałowe i firany. Długie firany znakomicie uzupełniają okna, drzwi balkonowe, przeszklone ściany.

Firany z woalu nie wymagają specjalnych zabiegów, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Mogą być prane w pralce z zastosowaniem delikatnego cyklu prania, najlepiej po uprzednim namoczeniu w roztworze soli kuchennej.

Firany z woalu – wady

Eleganckie dekoracje okienne, zarówno kiedy wkomponowane są w nie verticale, jak też w przypadku, kiedy zawieszone są same firany, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i utrzymania w czystości. W przypadku pionowych żaluzji wystarczy przecieranie ich wilgotną gąbką. Rolety materiałowe w zależności od zaleceń producenta, zazwyczaj można zdejmować i prać ręcznie. Firany z woalu można prać w pralce, ale po wysuszeniu wymagają prasowania, co często zniechęca do ich stosowania. Aby woal nie był za bardzo wygnieciony, można go ułożyć równo w kostkę przed włożeniem do pralki. Skutecznym rozwiązaniem może być także zastosowanie woalu kreszowanego, który nie jest tak podatny na wygniecenie. Mimo pewnych niedogodności tkanina ta daje szerokie możliwości w kreowaniu różnych dekoracji okiennych.

Firany z woalu są sposobem na piękną i ponadczasową aranżację okna, dlatego warto poświęcić im trochę więcej czasu i pracy. Umożliwiają one uzyskanie wyjątkowej przytulności w mieszkaniu, a w konsekwencji wyższy komfort mieszkania i wrażenie przyjemności.


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo