BLOG

Osłony okienne – BLOG Motilove Home – Firana na okno balkonowe


Balkon to szczególny walor każdego mieszkania, który cenimy szczególnie w sezonie letnim, gdy możemy na nim spędzać poranki i popołudnia przy filiżance ulubionej kawy. Ponadto każdy balkon oraz taras oznacza znacznie więcej światła, ponieważ zazwyczaj wyposażony jest w znacznie większe przeszklenia, a to docenimy również w sezonie zimowym, gdy w mieszkaniach wcześnie robi się ciemno i ponuro. Jest to jednak także miejsce, które wymaga zastosowania odpowiednich firan, zasłon lub rolet. Jaka firana na okno balkonowe będzie najlepsza?

Firany na okna balkonowe – jakie mamy możliwości?

Balkon to najczęściej mniejsze lub większe przeszklone drzwi oraz znajdujące się obok okno. Oznacza to, że zarówno w jednym, jak i drugim miejscu musimy postarać się o spójność stylistyczną i kolorystyczną. Firany na drzwi balkonowe powinny więc być dokładnie z takiego samego materiału jak te w sąsiadującym oknie, ale oczywiście mogą różnić się długością. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, ale popularne jest jedno i drugie rozwiązanie, czyli długie firanki w oknie i na drzwiach balkonowych oraz krótkie firanki w oknie oraz dłuższa firana w drzwiach balkonowych. Raczej nie wiesza się krótkiej firanki w drzwiach balkonowych.

Rodzaj materiału odpowiadać naszym osobistym preferencjom, a jeśli chodzi o sposób zawieszania, to najwygodniejszym rozwiązaniem są firany balkonowe na taśmie lub na kołach – takie mechanizmy są bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, co w przypadku drzwi balkonowych ma duże znaczenie, ponieważ firany i zasłony na okno balkonowe bardzo często się przesuwa – zawsze wtedy, gdy chcemy wyjść na balkon. Firany na duże okno balkonowe mogą mieć charakter klasyczny – takie są między innymi firany balkonowe na wymiar marszczone, a także bardziej nowoczesny wygląd, np. mogą być to specjalne panele firanowe. Można również pozwolić sobie na przykład na roletę rzymską.

Piękne i eleganckie firany na okna i drzwi tarasowe

Firany i zasłony na okno balkonowe lub taras powinny przede wszystkim podobać się nam, a także pasować do wystroju całego wnętrza – tylko takie stylizacje są przyjemne dla oka, a także eleganckie. Zdecydowanie warto unikać w takich przypadkach nadmiaru – im mniej ozdób, tym wnętrza będą sprawiać wrażenie bardziej luksusowych. Nowoczesne firany na drzwi tarasowe mogą odznaczać się nietypowymi dodatkami, a także zaskakiwać rodzajem materiału, jego strukturą i kolorem, ale zwróćmy również uwagę na jego funkcjonalność, np. czy trzeba go prasować – jeśli nie, to firany będą na pewno bardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu. 


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo