BLOG

Osłony okienne – BLOG Motilove Home – Eleganckie wnętrza, czyli efektowne firany z woalu


Dekoracja okien to jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o urządzenie swojego domu czy mieszkania – zazwyczaj przykładamy do tego sporo uwagi i nie ograniczamy się do rolety czy żaluzji, ale sięgamy po znacznie bardziej efektowne rozwiązania na przykład firany woalowe i zasłonki. Nie da się ukryć, że mają one bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o estetykę mieszkania – piękne firany czynią wnętrza znacznie bardziej eleganckimi, ale to niejedyne ich funkcje – firany i zasłony są także bardzo praktyczne i mogą zapewniać dużo intymności.

Firana woalowa – efektowna i funkcjonalna

Woal to szczególny rodzaj materiału, który wykorzystywany jest także do szycia firanek. Jest on bardzo efektowny i pozwala na uzyskanie wyjątkowych rozwiązań dekoracyjnych – to właśnie firanki z woalu można dowolnie drapować i pięknie upinać, a tym samym zyskać niepowtarzalne i stylowe aranżacje we wnętrzach. Struktura woalu, mleczna i lejąca tkanina, bardzo łatwo się formuje i układa. Ponadto eleganckie firany z woalu nie są również zbyt przejrzyste, a dzięki temu świetnie nadają się do nasłonecznionych pokojów, ograniczając nieco ilość wpadającego światła. Dzięki temu warto je również wieszać tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu efektu większej intymności – świetnie wiec sprawdzą się między innymi w oknach od ulicy. Firana woal gotowa nadaje się tym samym idealnie do salonów czy sypialni – wnętrza stają się pięknie udekorowane, przytulne i znacznie bardziej intymne. Takie pokoje zyskują także na elegancji.

Firana woal gotowa – jak o nią dbać?

Firana z woalu gotowa jest jednak dość wymagająca, a jedną z jej wad jest to, że zazwyczaj wymaga prasowania. Trzeba jednak pamiętać, aby temperatura prasowania nie była większa niż 110 stopni Celsjusza. Firana z woalu do salonu nie jest natomiast trudna w pielęgnacji – najlepiej prać ją ręcznie złożoną w kostkę – wtedy unikniemy jej nadmiernego pogniecenia się. Jeśli pierzemy w pralce, to tylko na delikatnych programach i najlepiej bez wirowania.

Firana woalowa dostępna jest w bardzo różnych odmianach. Może być to woal gładki, a także na przykład gnieciony. Jednym z najbardziej popularnych wariantów jest właśnie firana woal gładki, ale wzory firan z woalu są znacznie bardziej różnorodne, dzięki czemu możemy uzyskać niepowtarzalne efekty w swoich mieszkaniach. Na uwagę zasługuje także firana gruby woal, która jest jeszcze bardziej dekoracyjna. Jeśli więc zależy nam na eleganckich, a przy tym zapewniających intymność rozwiązaniach do swojego salonu czy sypialni, to firany woalowe będą świetnym wyborem.


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2022

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo