BLOG

Firany – BLOG Motilove Home – Firany – dlaczego ich materiał jest tak ważny?


Każdy dekorator wnętrz zgodzi się z tym, że skutecznie dobrane zasłony i firany są „kropką nad i” w wystroju każdego pomieszczenia. Pomimo że są to najczęściej stosowane dekoracje okienne, nie oznacza, że muszą być nudne lub staromodne. Klasyka broni się sama.

Wybór odpowiedniej firany i zasłony zawsze zaczyna się od rodzaju tkaniny. Warto wiedzieć jaki materiał przeznaczony jest dla konkretnego celu.

Dlaczego tkanina ma znaczenie?

Kolor i wzór nie są tak ważne jak rodzaj materiału, który wybierzemy. Dekoracja wnętrz pomieszczeń naszego domu może być urozmaicona nie tylko kolorem i stylem, ale również użytą fakturą.

Najlepszy materiał na dekoracje okienne będzie:

1.Trwały

Jedwabne zasłony pomimo swojej elegancji są podatne na uszkodzenia słoneczne i blaknięcie kolorów. Niezależnie od tego, jak dobrze o niego dbamy, jedwab zwyczajnie nie zachowa swojej barwy przez cały okres użytkowania, szczególnie w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach.

Próbą trwałości materiału zasłon i firan jest również to, jak duża jest aktywność domowników w  ich otoczeniu, szczególnie jeśli są to także dzieci. Dekoracje okienne to nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność.

Najlepszą opcją jest 100% len lub len mieszany z jedwabiem. To trwalsze tkaniny, które są odporne na uszkodzenia i nie blakną tak łatwo. Niezależnie od tkaniny, którą wybierzesz,należy nauczyć się o nią dbać. Odpowiednia dbałość o dany materiał, pomoże utrzymać jego nowy wygląd na długie lata. MOTILOVE Home może wesprzeć radą, co do odpowiedniego traktowania poszczególnych tkanin.

2. Miał odpowiednią przepustowość światła

Niektóre tkaniny blokują więcej światła niż inne ze względu na swoją strukturę. Aksamit to kwintesencja gęstej i ciężkiej tkaniny. Choć z tego powodu możemy być skłonni wypróbować aksamit w roli zasłony, materiał ten jest przeznaczony jest bardziej do zastosowań tapicerskich. To samo dotyczy szenili –  materiał jest zbyt “gęsty” na zasłony.

Więc, jaka jest alternatywa? Lekkie i średniej wagi tkaniny mogą skutecznie blokować naturalne światło, zachowując jednocześnie jego odpowiedni przepływ. Czysty len zacienia Słońce, ale nie zasłania go całkowicie. Aby dostosować poziom przezroczystości i prywatności, należy użyć odpowiedniej firany. W dobraniu tkaniny pod kątem przepustowości światła skutecznie pomoże MOTILOVE Home.

3. Odporny na próbę czasu

Jak w przypadku każdej inwestycji w domu, oczekujemy, że nasze firany i zasłony będą z nami tak długo, ile w nim mieszkamy. Kupowanie nowych zasłon co roku nie jest optymalnym rozwiązaniem. Dobór odpowiedniego materiału skutecznie rozwiązuje tę kwestię.

Nie chodzi tu jedynie o trwałość i jakość. Warto pamiętać o aspekcie ponadczasowości. Co to oznacz? W zasadzie tyle, że nasze dekoracje okienne nie wyjdą z mody wraz ze nowymi, przyszłymi trendami, lecz będą ponadczasowe. Z pomocą przychodzi MOTILOVE Home– profesjonalna pracownia dekoracji wnętrz. Dostosowanie naszych dekoracji do ówczesnej mody i kreacja stylu to zadania dla fachowej ręki. Wybór firany i zasłony, która nigdy nie wyjdzie z mody, oznacza postawienie na klasyczny styl,  elegancki i uniwersalny. Jednakże każde rozwiązanie jest kwestią gustu i może znaleźć odpowiednie rozwiązanie pod swoje preferencje. Z MOTILOVE Home to zadanie jest o wiele prostsze. Tym bardziej, jeśli naszym zadaniem jest dobranie niestanadrowych ozdób okiennych.


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Copyright © Motilove 2018

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo