BLOG

ROLETY RZYMSKIE – BLOG Motilove – Tkaniny i materiały na rolety rzymskie – jaki materiał wybrać?


Rolety rzymskie stanowią bardzo popularny rodzaj ozdoby okien oraz zabezpieczenia ich przed światłem zewnętrznym. Jako dekoracje okienne potrafią nadać wnętrzu określony charakter. Na to jak się prezentują ma wpływ m.in. rodzaj materiału, z którego są wykonane. Czym zatem powinniśmy się kierować podczas wyboru rolet? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Delikatne rolety z materiału

Jeśli marzą nam się lekkie i zwiewne rolety materiałowe postawmy na organzę, tiul lub woal. Wówczas będą one niezwykle delikatne i transparentne. To oznacza, że nie ochronią nas zbytnio przed światłem słonecznym i tym samym nie zapewniają intymności. Sprawdzą się natomiast świetnie w pomieszczeniach ciemnych, do których nie dociera zbyt dużo słońca. Rolety z takich tkanin można z powodzeniem uprać ręcznie lub w prace.

Gdy roleta ma maksymalnie zaciemniać

Jeśli naszym celem jest zaciemnienie pomieszczenia przy użyciu rolety rzymskiej, to musimy wybrać tę wykonaną z grubej bawełny lub nawet typowej tkaniny blackout. Zapewnia ona zaciemnienie na poziomie około 95 do 98%. To idealne rozwiązanie do sypialni, często wykorzystywane również w salonie. Pozwala zupełnie odizolować się od świata zewnętrznego. Sprzyja to bardziej efektywnemu odpoczynkowi. Sen w takich warunkach jest naprawdę regeneracyjny.

Rolety, które wpuszczają trochę światła

Jeśli rozważamy szycie rolet i szukamy czegoś przejściowego pomiędzy zbyt prześwitującym, a prawie całkowicie zaciemniającym możemy sięgnąć po len. Pasuje bardzo o wnętrz w klimacie retro, vintage, a nawet boho. Nadają się też do tych urządzonych w stylu skandynawskim, nowoczesnym, a nawet loftowym. W ostatnim czasie sięga po nie coraz więcej osób. Jednak zanim się na nie zdecydujemy musimy pamiętać, że nie nadają się one do prania w pralce. Zbyt wysoka temperatura mogłaby zwyczajnie skurczyć materiał. Wśród nieco prześwitujących tkanin na rolety wymienia się również muślin – pojedynczy lub podwójny. Możemy też wybrać rolety rzymskie typu dzień-noc. Posiadają one dwie warstwy, gdzie pierwsza jest cienka, przezroczysta, a grubsza ma już charakter zaciemniający. Dzięki nim można regulować swobodnie, ile światła dziennego wpada do naszego wnętrza.

W kuchni postaw na rolety łatwe do czyszczenia

W kuchni spędzamy naprawdę bardzo dużo czasu, głównie na przygotowywaniu posiłków. To, jak wiemy, wiąże się z powstawaniem bałaganu podczas gotowania. W czasie tej czynności ucierpieć może nawet okienna roleta. Dlatego wybierając rolety do kuchni powinniśmy postawić na wygodę. Czyszczenie rolet rzymskich będzie proste, jeśli postawimy na sztuczne tkaniny takie jak poliester czy poliamid. Poza tym te materiały są bardzo wytrzymałe np. na promieniowanie UV i wszelkie odbarwienia. Sprawdzą się one również wszędzie tam, gdzie są małe dzieci. Dotykając często rolet zwyczajnie je brudzą, a wskazane materiały są łatwe w utrzymaniu ich w czystości.

Podsumowując, materiał na rolety trzeba wybierać rozważnie. Należy go dostosować do stopnia zaciemnienia, który chcemy uzyskać w danym pomieszczeniu oraz do stylu, w którym jest ono urządzone. Pamiętajmy, że wskazanie konkretnego materiału determinuje również to jak będziemy dbać o czystość rolet oraz rodzaj zamontowania czy sterowania nimi. Zbyt ciężkie rolety mogą np. nie nadawać się do ulokowania na karniszu. Konieczne może być przytwierdzenie ich do ściany. Może się zdarzyć tak, że wybrany pierwotnie przez nas materiał zwyczajnie nie będzie się nadawał do zamontowania właśnie ze względu na sprawy techniczne. Pamiętajmy, że rolety materiałowe powinny spełniać nie tylko wymogi estetyczne. Muszą być przede wszystkim praktyczne.

 


Pracownia dekoracji wnętrz MOTILOVE home w swojej ofercie proponuje między innymi:

  • Firany oraz zasłony – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Firan i Zasłon głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Rzymskie, Panele, Plisy – Dobór + Pomiar +  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Rzymskich głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Dywany oraz inne Wyroby Dziewiarskie – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Dywanów głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Rolety Materiałowe –  Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Rolet Materiałowych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.
  • Meble Tapicerowane – Dobór + Pomiar+  Szycie + Montaż + Czyszczenie Mebli Tapicerowanych  głównie na terenie miast Palędzie, Dąbrówka, Lusowo, Konarzewo, Dopiewo, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Doradzimy i zaprojektujemy Państwa wnętrze najlepiej i najstaranniej potrafimy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Masz swój pomysł i szukasz wykonawcy|Potrzebujesz inspiracji|Chciałbyś otrzymać projekt z wizualizacją|Nie wiesz od czego zacząć|Zastanawiasz się nad ceną naszych usług i produktów

Artist

Magdalena Sidoruk

Nasza pracownia Motilove home kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Wartością dodaną naszych usług jest pozytywne nastawienie, które wyróżnia:

Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.
Pracownia dekoracji wnętrz Motilove - STRONA GŁOWNA - Dywany, Firany, Rolety Rzymskie.

Kontakt

Magdalena Sidoruk

+48601636605

motilove@vp.plTooltip Text

Pracownia Motilove Home najbardziej aktywnie działa na terenie Poznania i okolicznych miejscowości: Mosina, Komorniki, Skórzewo, Kamionki, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Swarzędz, Plewiska, Poznań Winogrady, Chyby, Dąbrówka, Gruszczyn, Kamionki, Kiekrz, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Zalasewo. 

Copyright © Motilove 2018

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo